Články

Plašící kalendář - vyzrajte na hlodavce, ptáky a krtky

Plašící kalendář - vyzrajte na hlodavce, ptáky a krtky

Pro rychlý přehled zemědělců a zahrádkářů, jak ochránit zrající úrodu, jsme připravili plašící kalendář.

Březen - přilétají vlaštovky

Vlaštovky si mohou stavět hnízda u okraje střechy a znehodnocovat vaši fasádu. S plašičem ptáků přesunete jejich působiště pryč od Vašeho domu a ochráníte svůj majetek.

Duben - s příchodem jara nastává sezona pro stavební firmy

Pro krátkodobou ochranu stavebního materiálu, ale i budoucí ochranu fasád domů, mostů a kulturních památek kupujte ultrazvukové plašiče ptáků a mechanické zábrany proti usedání ptáků na domy.
Ptáky je třeba plašit i ve městech, přemnožení holubi rádi hnízdí na balkonech a lodžiích a přítomnost člověka jim nevadí. Plašiče ptáků a mechanické zábrany proti ptákům se proto hodí i pro obyvatele panelových domů.

Květen - hlásí se jaro a krtkové na zahradě ryjí první krtince

Příroda se probouzí a s ní i krtci. Krtek Vaši zahradu zničí nejen esteticky, ale poškodí i kořeny rostlin pod povrchem půdy. Braňte se proti krtkovi s plašici ktrtků. Nyní je nejvhodnější doba k nákupu ultrazvukového odpuzovače na krtky, který ochrání Vaši zahradu až do podzimu.

Červen - krtek ohrožuje Vaše zrající jahody, špačkové a vrabci dělají nálety na třešňové sady

Vlastníte - li třešňový sad, nyní je nejvhodnější doba ochránit třešně před nálety ptáků. Ultrazvukové plašiče ptáků se budou hodit i nadcházejících měsících.
Pole s jahodami může navíc ohrozit krtek. Odpuzovače krtků Vám vypudí krtky daleko od vašich jahod. Při sběru jahod již nemusíte zakopávat a nevzhledné krtince.

Červenec - pryč s nálety ptáků na ovoce

V celičkém kraji, meruňky zrají a ptáci si na nich rádi pochutnají. Překazte jim to s plašiči ptáků. S láskou a pílí se staráte o svůj sad, nenechte špačkům a vrabcům úrodu naklovat. Plašič ptáků zažene ptáky od koruny i kořene. Drzost ptáků nezná mezí a pokud nepoužijete plašiče ptáků, mohou ozobávát i Váš rybíz a angrešt.

Srpen - stále je teplo, ale myši se již nyní chtějí zazimovat

Myši cítí nadcházející podzim a hledají místo, kde přečkají zimu. Pokud ještě nemáte plašiče myší , nyní je nejvhodnější doba k jejich zakoupení. Používejte plašiče myší a zamezte myšímu nastěhování do Vaší chaty, garáže, stodoly, sklepa či půdních prostor.

Září - plašiče ptáků v tomto období střeží švestkové sady

Na sklonku léta zrají šťavnaté švestky. Mnozí z nás si rádi pochutnají na švestkovém kompotu, povidlech nebo slivovici. Ochraňte úrodu švestek před špačky a vrabci pomocí ultrazvukového plašiče ptáků.
Od září do listopadu je izolace domů vystavována většímu nebezpečí v podobě okřídlenců. Ptáci v tomto období ničí tepelné izolace domů častěji než v létě.

Říjen

Podzim dělá s kunami divy. Neví kam se schovat a proto rády vlezou i do motoru auta. Zbavte se kun s plašiči hlodavců. Řešit překousané kabely auta v mrazu by jistě nikoho nepotěšilo. Kupujte plašič kun určený přímo k instalaci do motorových vozidel.

Listopad

Začínáte se shánět po vánočních dárcích? Kupujte plašiče pro své příbuzné, kteří si v létě stěžovali na přemnožené myši, krtky a ptáky zobající jejich úrodu ze stromů i záhonků.

Prosinec - v mírné zimě i krtek ryje

Pokud je mírná zima, krtek vylézá k povrchu i v chladném počasí a ryje a ryje. Už máte plašič na krtky? Odpuzovačem na krtka můžete potěšit i Vaše příbuzné a přátele. Darujte jim plašič na krtka, ať je i jejich zahrada v létě pokryta květy a užívají si zahradních krás bez zásahu krtka.

Odháněče na myši, odháněče na kuny:
Kuna na půdě? Kuna v podkroví? Jak se zbavit kuny? Kuna v autě? Krtek na zahradě? Jak se zbavit kuny. Máme kunu na půdě. Kuny na půdě jsou velký problém. Pro tyto účely nabízíme odháněče kun, odháněče na kuny

Jak na vodní kámen

Jak na vodní kámen

V potrubí se postupně usazuje vodní kámen bílý povlak, který zmenšuje průtok potrubím. Po čase proto bývá nutné potrubí vyměnit. Vodní kámen navíc snižuje účinnost a životnost bojleru, karmy, pračky, myčky, varná konvice, vodovodní kohoutky, sprcha, kapičky vodního kamene na sprchové zástěně…

Tento problém řeší cenově dostupné a snadno instalovatelné odstraňovače vodního kamene.  Zabraňují vzniku minerálních usazenin, ale zároveň rozpouštějí již usazený vodní kámen.

Odstraňovače vodního kamene zabraňují vzniku minerálních usazenin (provádějí tzv.změkčování vody elektronickou nikoli chemickou cestou). Odstraňovače se instalují na hlavní přívod (mají velmi nízký elektrický příkon 2W) na potrubí a to jak na plastové tak kovové se navine vodič a připojí do elektroniky a postupným elektromagnetickým polem odstraňuje vodní kámen z vodovodního potrubí. Uvolněný vodní kámen zachytí sítka na konci kohoutků – perlátory.

Nebo je možné za námi vyráběný odstraňovač – uvolňovač instalovat filtr mechanických nečistot, který zachycuje uvolňující se vodní kámen.

Od našich zákazníků: čerpám vodu ze studně, která je velmi tvrdá, také obsahuje velmi jemný písek. Od té doby, co používám odstraňovač vodního kamene a filtr mechanických nečistot, nemám žádné potíže s ucpáváním trysky ve splachovači na WC, ani jiné usazeniny vodního kamene na vodovodních pákových bateriích, ve sprchovém koutu. Pračka i myčka, rychlovarná konvice jsou bez viditelných usazenin.

V mém rodinném domku vodní kámen začal po patnácti letech ucpávat vodovodní potrubí a zanášet ohřívač užitkové vody. Přístupné kovové potrubí ve sklepě jsem proto vyměnil za plastové a na přechod do kovového potrubí vedeného ve zdech jsem umístil odstraňovač vodního kamene a filtr mechanických nečistot. Toto jednoduché a nenákladné řešení, které pracovně nazývám „Konečná úprava upravené vody“, vřele doporučuji. Po dvou letech, co zařízení provozuji, mi z kohoutku teče skutečně změkčená voda (snadno to poznáte například při koupání, také káva chutná mnohem lépe) a po vodě nezůstávají rezaté skvrny. Když jednou za rok měním vložku filtru, vždy s úžasem pozoruji, kolik usazenin vytěsněných z vody odstraňovačem vodního kamene filtr zachytil.

Odstraňovač vodního kamene s filtrem mechanických nečistot – čerpám vodu ze studně, která je velmi tvrdá, také obsahuje velmi jemný písek. Od té doby, co používám odstraňovač vodního kamene OVK3 a filtr mechanických nečistot, nemám žádné potíže s ucpáváním trysky ve splachovači na WC, na vodovodních pákových bateriích, ve sprchovém koutu.  Manželka, která si dříve vozila vodu na zalévání pokojových kvítek z Brna, si současný stav nemůže vynachválit, rostlinky krásně prospívají.

Lapače hmyzu

Lapače hmyzuHmyz je přitahován světlem. Elektrický lapač hmyzu využívá speciální zářivku svítící na takové vlnové délce, jež přitahuje veškerý hmyz. Uvnitř el. Lapače jsou však ještě dvě mřížky z pevného drátu, připojené na zdroj optimálního napětí – 4000V. Jakmile se hmyz dostane do prostoru mezi mřížkami, je okamžitě usmrcen vzniklým výbojem a spadeno misky k tomu určené. Velikost napětí souvisí s dlouhodobou účinností lapače. Lapače s pouhými 1000V na mřížce přestávají fungovat, jakmile se na mřížce vytvoří z prachu a výparů izolační vrstvička. Napětí nad 4000V zase způsobuje přiškvaření hmyzu na mřížku. Lapač umístěný v nejtmavší části místnosti (z bezpečnostních důvodů nejlépe v koutě pod stropem) je účinný v noci i ve dne. Elektronické lapače jsou vhodné všude tam kde obtěžuje hmyz, mouchy, vosy, komáři, ovádi,,, vhodné do kuchyní, restaurací, letní zahrádky, výrobny, cukrárny,…

Odháněče myší, kun potkanů

Odháněče myší, kun potkanů

Když Vás trápí kuna a nemůžete v noci spát….

         Naše firma vyrábí český odpuzovač – plašič kun, potkanů, myší, ...

         Odhaněče – plašiče – odpuzovače vhodné do obytných prostor, karavanů, sklepů, půdy, chlévy, garáže, spíže, komory, sklady

         Přístroje pracují na principu přerušovaného náhodně se měnícího ultrazvuku, na který si hlodavci nezvyknou. Přístroje – zvuky, které přístroje vyluzují je vyženou a zabrání, aby se nevraceli zpět do prostoru. Přístroje vyluzují náhodně se měnící ultrazvuk, který je buď pro člověka neslyšitelný – může být i v prostoru, kde se pohybují lidé (neškodí lidem ani domácím zvířatům) a nebo trošku slyšitelné pro člověka (vhodné do prostorů, kde se lidé pohybují občas sklep, podkroví, půda, stodola…)

         Ze zkušenosti: „Můj kamarád chalupář mi nedávno povídal, tak rád jezdím na naši chalupu do jižních Čech a v posledních dnech se mi tam tak špatně spí. Na půdě se nám usídlila kuna v noci tak dupe a také to tam hodně smrdí neboť tam kálí a močí. A jak mi povídá o trápení s kunou, povídám já ti měl před nedávnem také takové problémy a dozvěděl jsme se o přístroji, který vyrábí firma FORMAT 1 spol. s r.o. tato firma má vyzkoušené přístroje které vyrábí více jak 20 roků je to český výrobek !!

         Přístroje je třeba používat trvale, protože kunu, myši… vypudí a potom působí preventivně, zabraňují, aby se hlodavci zpět nevrátili, přístroje mají velmi malou spotřebu elektrického proudu.

         Firma FORMAT 1 spol. s r.o. má přístroj AOdHa, který je určený k vypuzení kuny z motorového prostoru. Stává, se že se kuně zalíbí v teple motoru automobilu a to je také potom pohroma. Příjdete do auta sednete začnete startovat a ono nic – kuna Vám rozkousala kablíky v motoru nemůžete odjed – nastartovat motor. Přístroj AOdHa je napájený z 12 VDC autobaterie, baterii nevybije, ale kunu vyžene a zabrání, aby se zpět nevracela.

         Na zahradu a do záhonů, trávníků, ke stromkům je určen přístroj OdK-H2. Vyhání krtky, hryzce, hraboše, aby neokusovali a nepodrývali rostliny v půdě. Přístroj je napájený na baterie, které vydrží v přístroji cca 4 – 6 měsíců. Přístroj má mnohem větší výkon než jiné zdroje napájení a navíc je v nádobě, která velmi dobře rezonuje a zvuk se dobře šíří v zemi.

         Přístroje neškodí lidem ani domácím zvířatům, jsou napájeny na baterie  (vydrží 4-6 měsíců) nebo na adaptér.

AKTUALITY

VELETRHY A VÝSTAVY, NA KTERÝCH NÁS NAJDETE:
-----------------------------------------
AGROKOMPLEX Nitra
16.8. - 19.8 2018
Pavilon "V"
----------------------------------------
ZEMĚ ŽIVITELKA České Budějovice
23.8. - 28.8.2018
pavilon "B1"
----------------------------------------

Plašící kalendář

obrázek

Z NAŠÍ NABÍDKY

4 WAC 9/300 zdroj střídavého napětí AC/AC 9,0V 300mA

eshop
Uvýst pro Ivýst=0mA: 10,2VAC +-0,2V
ROZSAH PROVOZNÍCH TEPLOT: 0 - 40 °C
...
186,00 Kč

6 WZS 18/200 stabilizovaný zdroj AC/DC 18V 200mA

eshop
ROZSAH PROVOZNÍCH TEPLOT: 0 - 40 °C
BARVA KRYTU: černý nebo bílý
HMOTN...
235,00 Kč
Naši partneři: chovatelske-potreby-krmivo-zverimex.cz -potřeby pro chovatele,krmiva pro zvířata, akvaristika / E-ryby.cz –Rybníky, sportovní rybolov, zemní práce pomocí kráčivého rypadla / led-zahrada.cz – zahradní osvětlení, designová dekorativní světla / Řemesla Jedlička, stavební práce a rekonstrukce / Montáže-Rekonstrukce.cz / zsvokovice.cz - základní škola Vokovice pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami / hptonery.eu – Tonery,tiskárny,náplně,drobná elektronika,pc,televizory / carove-lasery.cz – čárové lasery pro průmyslové použití / Betonové ploty www.beton-plus.cz - oplocení domu a zahrady, betonové ploty, plotové díly z betonu, betonové sloupky, ohradníky pro zvířata


HOME - Format 1 - plašiče, váhy, drobná elektronika pro dům a zahradu
NAŠE NABÍDKA
CELÝ SORTIMENT
ZAŘÍZENÍ PRO DŮM A ZAHRADU
NAPÁJECÍ ZDROJE
VÁHY
PRODEJCI NA SLOVENSKU
Nákupní košík
položek v košíku: 0

Created by © 2012 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign